Świetlica w Opypach otwarta

57

Gmina Grodzisk Mazowiecki konsekwentnie rozbudowuje sieć wiejskich świetlic, które są miejscem działań twórczych i integracji lokalnej społeczności.

Kolejna świetlica została otwarta w sobotę 2 marca przy ulicy Polnej Róży w Opypach. Do niedawna był tutaj jedynie plac zabaw dla dzieci oraz miejsce imprez plenerowych organizowanych przez mieszkańców. Teraz możliwości znacznie się powiększyły.

W uroczystym otwarciu świetlicy, której koszt budowy wyniósł ponad 743 tys. zł, wzięli udział przedstawiciele Rady Miejskiej, sołtysi, zaproszeni goście i oczywiście mieszkańcy, dla których obiekt ten został wybudowany.

Wszystkich przybyłych na uroczystość powitali sołtys Opyp Maja Winiarska-Czajkowska oraz burmistrz Grodziska Maz. Grzegorz Benedykciński. Burmistrz podziękował mieszkańcom za wsparcie, wyraził również nadzieję na dalszą współpracę. Obiecał także, że świetlica to nie koniec inwestycji w Opypach – teraz przyszła kolej na budowę nowych dróg, kanalizacji i oświetlenia. Podkreślił także znaczenie dobrej  współpracy sołtysów z gminą. Burmistrz przekazał klucze pani sołtys, życząc wszystkim mieszkańcom, by świetlica w Opypach okazała się jedną z najlepiej działających.

Po oficjalnej części otwarcia, z muzycznym koncertem wystąpili najmłodsi artyści z Opyp. Był również mały poczęstunek i okolicznościowy tort. W świetlicy odbywały się również pierwsze warsztaty dla najmłodszych.

Świetlica pracuje już pełną parą, mieszkańcy zaś pokazują, że obiekt ten był bardzo potrzebny. Program zajęć jest dostosowany dla uczestników w każdym wieku. Odbywają się tu zarówno zajęcia dla mam z maluszkami, jak też dla dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin. W programie znajdziemy zajęcia sportowe – gimnastyka, zumba, akrobatyka, artystyczne – rękodzieło, plastyka, zabawy z muzyką dla najmłodszych, jak również arena gier i klocków oraz warsztaty modelarskie. Jednym słowem dla każdego coś fajnego. Nie dziwi więc duża frekwencja podczas zajęć już od pierwszych dni działalności.