Sukces 28. finału WOŚP

0
51

Zadeklarowana kwota 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to ponad 115 milionów złotych. W regionie nie brakowało ciekawych wydarzeń, wolontariusze cały dzień kwestowali z puszkami.

Zdążyliśmy już się przyzwyczaić do gorącej niedzieli w środku zimy. Nie da się ukryć, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wydarzenie, które zbliża i angażuje wiele osób w różnym wieku. Cel jest jeden – pomoc drugiemu człowiekowi. 12 stycznia WOŚP zagrała dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Po raz kolejny otworzyliśmy serca i okazaliśmy hojność na rzecz leczenia najmłodszych. Zadeklarowana kwota zebrana tego dnia to 115 362 894 zł.

Działo się! Programy przygotowane przez sztaby WOŚP w regionie obfitowały w liczne atrakcje. W Szkole Podstawowej nr 2 w Pruszkowie można było zobaczyć pokaz tańca oraz akademię sztuk walki. Dla miłośników muzyki zagrała Orkiestra Dęta Pruszkowianka. Z kolei Zespół Tańca Ludowego Pruszkowiacy zaprezentował się w Szkole Podstawowej nr 10. W placówkach nie brakowało licytacji, podczas których można było nabyć ciekawe przedmioty. Dostępne były stoiska tematyczne, a uczniowie chętnie prezentowali swoje umiejętności artystyczne. W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie odbył się Mecz Gwiazd MKS Pruszków. Na parkiecie zawodniczki pierwszego zespołu oraz zdolna młodzież. Wygrali zieloni, a podczas licytacji zebrano 5 tys. zł. Warto nadmienić, że sztaby WOŚP w Pruszkowie mieściły się w szkołach nr 2, 8 i 10, ZSOiS oraz Zespole Szkół nr 1. Łącznie zebrano ponad 180 tys. zł.

Ciekawie było w Piastowie. Chętnie na scenie prezentowały się przedszkolaki, wystąpiły również „Świetliki” ze świetlicy środowiskowo-integracyjnej Dom Jana Pawła II. Licytowano książki, koszulki i gadżety WOŚP oraz przedmioty przekazane przez darczyńców. Wieczorem odbyło się ognisko z kiełbaskami. Uczestnicy z zaciekawieniem obserwowali pokaz fire show grupy Slayers of Fire. Łącznie zebrano ponad 66 tys. zł. Aktywnie było również w Raszynie. W tamtejszym sztabie podczas zbiórki i licytacji osiągnięto ponad 49 tys. zł.

Również w Grodzisku Wielka Orkiestra grała od rana. W Centrum Kultury licytacje przeplatały się z występami tanecznymi i wokalnymi, a na pasjonatów czekała wystawa broni kolekcjonerskiej. Z kolei w Mediatece można było odwiedzić stoisko koła gospodyń wiejskich, poćwiczyć fitness i zumbę. Wiele atrakcji czekało na nas na parkingu Centrum Kultury – strażacy z OSP prezentowali swój sprzęt, ratownicy uczyli pierwszej pomocy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się maszyny motocyklistów z Boruta MC Poland i Klubu Grot. Po południu rozpoczęły się koncerty T.T Band, Saletry, Spinalkhor oraz Crimson Rockets, a wieczorem – jak w całej Polsce – zabłysło Światełko do Nieba. W Grodzisku udało się zebrać rekordową kwotę 185 246,19 zł. Rekordowo zagrał również Milanówek, gdzie zebrano prawie 116 tys. zł. W Podkowie Leśnej 28. Finał zamknięto kwotą 40 681 zł, z czego aż 11 500 zł przyniosły licytacje. Z kolei w Brwinowie kwesta i licytacje przyniosły wynik ponad 55 tysięcy zł.

Warto pamiętać, że kwota deklarowana nie jest wiążąca. To orientacyjna suma zebrana w dniu Finału. Pieniądze wciąż płyną szerokim strumieniem, trwają licytacje na partnerskim portalu WOŚP i Allegro. Ostateczne wyniki tegorocznej akcji poznamy więc dopiero za kilka tygodni, a dokładnie 8 marca, podczas konferencji podsumowującej 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

WOŚP po raz kolejny okazał się wyjątkowym wydarzeniem, które połączyło wiele osób. Czekamy na kolejny finał. Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!