Strażacy z nowym samochodem

5

Strażacy z Nowej Wsi (gmina Michałowice) zyskali nowy samochód. Z pewnością jest to cenne wsparcie w codziennej pracy pożarników.

Ochotnicza Straż Pożarna w Nowej Wsi została utworzona w 1926 roku. Decyzja była efektem starań Błońskiego Związku Straży Pożarnych, w związku z niedostateczną ochroną przeciwpożarową. Za Nową Wsią przemawiała dogodna lokalizacja. W 1928 roku powołano Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej i pierwszą 10-osobową drużynę. Remiza pojawiła się rok później i do 1936 roku mieściła się na tzw. „Smugu”. Z biegiem czasu straż przechodziła szereg zmian, walczyła z trudnościami (czas wojny), stan osobowy powiększał się, a druhowie nieśli pomoc potrzebującym. Ważnym wydarzeniem dla społeczności OSP Nowa Wieś było uroczyste otwarcie rozbudowanej strażnicy, które miało miejsce w październiku 2015 roku. Strażacy otrzymali również nowy wóz bojowy.

Każdego dnia druhowie są gotowi ryzykować własne zdrowie i życie, aby ratować innych. Dlatego tak ważne jest właściwe wyposażenie jednostki. Strażacy z Nowej Wsi mogą pochwalić się nowym samochodem, który przekazała im wójt gminy Michałowice Małgorzata Pachecka. Pojazd ma 2.0 l pojemności silnika, 140 koni mechanicznych, sześciobiegową skrzynię biegów, napęd 4×4. Istotną kwestią jest możliwość przewozu dziewięciu osób. Samochód posiada również światła w technologii LED wyposażone w asystenta świateł drogowych „Light Assist”, przetwornicę prądową oraz kamerę cofania. Po dostosowaniu do potrzeb jednostki, pojazd z pewnością będzie ważnym wsparciem podczas akcji.