Stalowa po zmianach

0
135

Blisko 6 mln zł kosztowała przebudowa ul. Stalowej w Pruszkowie. Urzędnicy podkreślają, że są zadowoleni z efektu końcowego.

Wiosną na łamach Przeglądu Regionalnego informowaliśmy o planowanym remoncie ul. Stalowej. Nie da się ukryć, że stan drogi pozostawiał wiele do życzenia. Kierowcy długo czekali na nową nawierzchnię. W końcu roboty wystartowały, a ostateczny efekt prac jest już widoczny od kilku tygodni.

Warto wspomnieć, że w ramach inwestycji przebudowany został przejazd przez tor łącznicy kolejowej WKD. Władze miasta nie ukrywają satysfakcji z przeprowadzonej modernizacji. – Miasto Pruszków jest zadowolone ze zrealizowanej inwestycji. Ulica Stalowa jest bardzo ważnym ciągiem komunikacyjnym. Stan techniczny drogi niewątpliwie wymagał poprawy. Dzięki realizacji zadania zyskano m.in. nową nawierzchnię, chodniki oraz oświetlenie uliczne typu LED, co poprawi przede wszystkim bezpieczeństwo ruchu w obrębie ulicy – poinformował nas pruszkowski magistrat.

Całkowity koszt inwestycji to ponad 5,8 mln zł. Należy wspomnieć, że na przebudowę Stalowej miasto otrzymało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, które wyniosło prawie 4,5 mln zł.