Sprzątanie Stawów Raszyńskich

146

12 października odbędzie się obywatelska akcja sprzątania rezerwatu Stawy Raszyńskie.

Piękne krajobrazy, bogata fauna i flora oraz wyjątkowy klimat – tak prezentuje się rezerwat Stawy Raszyńskie. Miejsce idealne na spacer i obcowanie z naturą. Mieszkańcy gminy Raszyn doskonale o tym wiedzą. Nie brakuje ochotników, którzy troszczą się o stan rezerwatu. Po raz kolejny organizowana jest akcja sprzątania Stawów Raszyńskich, która odbędzie się 12 października w godzinach 10.00-14.00. Instytut Technologiczno-Przyrodniczy w Falentach zapewni kontenery, traktor z przyczepą, worki na śmieci oraz rękawice.

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy mieć dobre chęci. Organizatorzy zachęcają całe rodziny do włączenia się w sprzątanie. Warto mieć ze sobą kalosze, ponieważ na terenie rezerwatu znajdują się obszary podmokłe. Należy pamiętać o odpowiednim ubiorze. W jesienny październikowy dzień może być chłodno. Zgłoszenia do udziału w wydarzenia należy kierować do 6 października. Wystarczy na Facebooku znaleźć wydarzenie „Sprzątanie terenów rezerwatu Stawy Raszyńskie” i kliknąć „wezmę udział”.

Uczestnicy wydarzenia mogą liczyć na gorącą herbatę oraz posiłek w postaci kiełbasek z ogniska i fasolówki. Ochotnicza Straż Pożarna w Falentach ma udostępnić „jadalnię” obok ogniska.

Wystarczy kilka godzin, aby zrobić coś dobrego dla środowiska. Jednocześnie akcja to szansa na integrację społeczeństwa i propagowanie troski o czystość w rezerwacie.