Seniorzy ćwiczą i śpiewają

0
128

Seniorzy z Raszyna mogą korzystać z bogatej oferty kulturalnej i sportowej online. O ich aktywność dba tamtejsze Centrum Kultury.

W trosce o nasze bezpieczeństwo i zdrowie należy ograniczyć wyjścia do minimum. Wszelkie wydarzenia kulturalne, zajęcia i aktywności zostały odwołane. Niektórym po kilku dniach przebywania w domu najzwyczajniej się nudzi. Seniorzy z Raszyna nie mogą narzekać na brak zajęć. Śpiewanie, pisanie wierszy, ćwiczenia – wybór jest szeroki. Centrum Kultury Raszyn przygotowało na ten trudny czas liczne atrakcje dla osób starszych w wersji online.

W Raszynie kwitnie śpiewanie. Przy Centrum Kultury funkcjonują i cały czas podnoszą swoje umiejętności zespoły Barwy Jesieni, Rybianie i Seniorki. Obecnie nie mogą się spotykać, aby trenować repertuar. Jest jednak wyjście z tej sytuacji – próby online. Centrum Kultury przygotowało dla seniorów w wersji elektronicznej materiały do samodzielnej pracy w domu. Kultury nigdy za wiele, a więc czas na wiersze. W Centrum Kultury Raszyn działa Klub Literacki „Kaliope”, gdzie lokalni poeci i poetki prezentują swoje dzieła. Obecny czas służy licznym refleksjom, dlatego warto je przelać na papier. Zachęca do tego Centrum Kultury, które w mediach społecznościowych prezentuje twórczość „Kaliope”.

O formę trzeba dbać, więc wskazana jest aktywność fizyczna. Centrum Kultury Raszyn kontynuuje projekt Sport i Rekreacja 50+ i nagrywa materiały z ćwiczeniami. Instruktorzy Robert Jancik i Marcin Pakulski przygotowali zestawy zadań, które pozwolą zadbać seniorom o swój stan zdrowia i dobrą formę. Materiały dostępne są na kanale Centrum Kultury Raszyn na portalu YouTube.

Również Centrum Sportu Raszyn zachęca do aktywności. Trenerzy personalni Przemysław Dyjas, Daniel Lipski, Patrycja Rowińska i Sławomir Ruszczyk oraz instruktor tańca Maja Klimaszewska przygotowują specjalne treningi. W myśl powiedzenia „w zdrowym ciele zdrowy duch”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię