Ruszyła budowa przedszkola w Żółwinie

174

Gmina Brwinów pędzi z ważnymi inwestycjami oświatowymi. W poprzednim numerze informowaliśmy o otwarciu przedszkola w Otrębusach, a już koparka równa teren pod budowę kolejnego samorządowego przedszkola, tym razem w Żółwinie.

To bardzo potrzebna i od dawna oczekiwana przez inwestycja. Żółwin to młoda i dynamicznie rozwijająca się miejscowość, o relatywnie wysokim przyroście naturalnym. Budowa przedszkola w tym miejscu stała się więc koniecznością.

Nowe przedszkole powstaje w centrum Żółwina, za placem zabaw zlokalizowanym w pobliżu skrzyżowania ulic Nadarzyńskiej oraz Kasztanowej. Zaprojektowany budynek jest obiektem parterowym z zagospodarowanym poddaszem. Przedszkole będzie miało 6 oddziałów i będzie w stanie przyjąć 150 dzieci. Komunikacja  między kondygnacjami odbywała się będzie nie tylko klatką schodową, ale również windą dla dzieci niepełnosprawnych. Oprócz sal zajęć, zaprojektowane zostały również takie pomieszczenia jak sala wielofunkcyjna, jadalnia, szatnie, sanitariaty, wspólny pokój pielęgniarki, logopedy i psychologa, pomieszczenia administracyjne i porządkowe, a także kuchnia z zapleczem.

Wykonawcą jest spółka Izolbud, która zgodnie z umową powinna oddać obiekt za rok. Koszt inwestycji wyniesie 9 965 800 zł. Gmina Brwinów stara się o pozyskanie środków zewnętrznych na dofinansowanie inwestycji. Wniosek na projekt „Przedszkole w Żółwinie bez barier architektonicznych – zastosowanie rozwiązań mających wpływ na dostępność obiektu” złożony do Lokalnej Grupy Działania „Zielone Sąsiedztwo” został pozytywnie oceniony, co daje szansę na dotację w wysokości ponad 56,5 tys. zł.