Ruszyła budowa parkingu

0
157

Od początku ubiegłego tygodnia kierowcy parkujący na placu przy stacji WKD w Otrębusach muszą szukać innych miejsc do pozostawienia swojego samochodu, ponieważ ruszyła już budowa parkingu P&R.

Plac przy stacji WKD służył dotychczas kierowcom dojeżdżającym do pracy jako miejsce, gdzie mogą pozostawić swój samochód. Był to jednak dziki parking, kompletnie nieprzystosowany do tego celu – nieutwardzona nawierzchnia, brak odwodnienia i oświetlenia; miejsce nie było najlepszą wizytówką gminy. Z tego powodu w ubiegłym roku zapadła decyzja samorządu o budowie parkingu P&R, który będzie spełniał odpowiednie standardy.

Niedawno miejsce zostało ogrodzone, a na plac wkroczyła firma budowlana, która rozpoczęła roboty. Po ich zakończeniu powstaną tu 42 miejsca parkingowe dla samochodów osobowych, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych, oraz zadaszone stanowiska dla 22 rowerów. Komunikacja na terenie parkingu będzie odbywać się drogą manewrową, zakończoną okrągłym placem, połączonym zjazdem z ulicą Natalińską.

Parking wyposażony zostanie w niezbędną infrastrukturę – oświetlenie, monitoring, system kontroli zajętości miejsc. Ustawione zostaną również przenośne toalety oraz kosze na śmieci. W okolicy parkingu powstanie również przejście dla pieszych oraz przejazd dla rowerów. Prace powinny zostać sfinalizowane do końca roku.

Budowa parkingu P&R w Otrębusach będzie kosztowała 1 119 335 zł. Gmina Brwinów otrzymała na ten cel dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości 723 121 zł.