Rowerowy Milanówek

142

Rośnie popularność wypożyczalni rowerów miejskich. Po dużych miastach moda na rowery przyszła również do mniejszych miejscowości.

Od dłuższego czasu wypożyczalnie rowerów znakomicie funkcjonują w Pruszkowie i Grodzisku Mazowieckim. Od niedawna również po Milanówku można poruszać się wypożyczonym rowerem lub skuterem elektrycznym. Na razie projekt ten jest testowany, dlatego pojazdy rejestrują trasę, czas oraz datę wypożyczenia pojazdu. Rejestracja ma na celu dostosowanie lokalizacji stacji oraz ilości i rodzaju pojazdów.

W tej chwili uruchomiono pięć stacji: WKD Grudów, PKP ul. Warszawska, PKP ul. Krakowska, Orlik ul.Sportowa, UM ul.Kościuszki. Docelowo planowane jest utworzenie jeszcze pięciu stacji.

Zasady korzystania są proste. Należy pobrać na swój smartfon aplikację Blinkee.city, utworzyć przy jej pomocy swoje konto i można jechać. Koszt wypożyczenia wynosi 1 zł za 30 minut, natomiast wypożyczenie skutera kosztuje 59 groszy za minutę.

Milanówek jest miastem o niskiej zabudowie, co powoduje konieczność przemieszczania się na  dość długich dystansach, dlatego wydaje się, że pomysł jest trafiony. Czy tak jest w istocie, ocenią sami użytkownicy.