Rower ruszył

61

6 maja rozpoczął się kolejny sezon Pruszkowskiego Roweru Miejskiego. Dostępnych jest 106 jednośladów, które rozmieszczono w 13 stacjach.

Pruszkowskie rowery czekały na „sygnał”, który umożliwi im ruszenie w trasę. Wszystko przez ograniczenia związane z pandemią koronawirusa. Do niedawna nie mogliśmy chodzić na spacery do lasów, a także jeździć rowerami. Sytuacja uległa zmianie, ale nadal musimy zachowywać szczególne środki ostrożności. Rekreacja jest już jednak możliwa, co pozwoliło na start sezonu Pruszkowskiego Roweru Miejskiego. Pierwotnie jego początek planowano na 16 kwietnia.

Rower to dla wielu mieszkańców alternatywna forma transportu, ale w obecnej sytuacji rodzi się pytanie, czy jest bezpieczna. Wiadomo – jednoślady mogą być w ciągu dnia wielokrotnie wypożyczane. W trosce o bezpieczeństwo użytkowników miasto dwa razy dezynfekuje rowery. Ponadto, zalecane jest noszenie rękawiczek przez korzystających z PRM. Wskazane jest również zdezynfekowanie rączek kierownicy przed jazdą oraz po jej zakończeniu. – Życzę bezpiecznego korzystania i szerokiej drogi wszystkim rowerzystom – zachęca do PRM prezydent Pruszkowa Paweł Makuch.

Mieszkańcy Pruszkowa mogą wypożyczać rowery w 13 stacjach. W tym roku pojawiły się dwie nowe: w rejonie Al. Niepodległości i ul. Chopina oraz przy ul. Mickiewicza. Rowery czekają na użytkowników również w następujących lokalizacjach: przy WKD Pruszków, na osiedlu Staszica, w Parku Mazowsze, na skrzyżowaniu ulic Promyka i Robotniczej, obok Centrum Kultury i Sportu, w rejonie ul. Zdzisława, przy ul. Spacerowej, w pobliżu PKP (ul. Kościuszki oraz parking przy ul. Waryńskiego), w Parku Żwirowisko, przy ul. Gałczyńskiego. Łącznie do dyspozycji mieszkańców jest 106 jednośladów.