Rower anulowany

77

Nie jest znana data uruchomienia roweru gminnego w Michałowicach. W związku z restrykcjami dotyczącymi aktywności w miejscach publicznych, gmina unieważniła przetarg na operatora systemu.

Od 1 kwietnia obowiązują kolejne obostrzenia w walce z koronawirusem. Dotyczą m.in. liczby klientów w sklepach (trzy osoby na kasę), zamknięcia salonów kosmetycznych, wychodzenia z domu osób poniżej 18. roku życia bez opieki dorosłego. Wprowadzono również zakaz korzystania z rowerów miejskich. W związku z tym gmina Michałowice unieważniła przetarg na uruchomienie systemu i zarządzanie nim.

Pod koniec lutego władze Michałowic rozpoczęły przygotowania do kolejnego sezonu roweru gminnego. Planowano, że do dyspozycji mieszkańców będzie 87 jednośladów, które zostaną rozstawione w dziewięciu stacjach. Pierwsze postępowanie przetargowe unieważniono, ponieważ złożona oferta przewyższała kwotę, którą samorząd przygotował na realizację usług związanych z rowerem gminnym. Urząd ogłosił kolejne postępowanie, ale do jego rozstrzygnięcia nie doszło. Rząd wprowadził kolejne obostrzenia związane z walką z koronawirusem. – Prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć – zaznacza wójt Michałowic Małgorzata Pachecka.

System roweru gminnego stale rozwija się w Michałowicach. W ubiegłym sezonie liczba jednośladów zwiększyła się do 75. Teraz rowerów miało być jeszcze więcej. W obecnej sytuacji priorytetem jest zdrowie i należy uzbroić się w cierpliwość. – Mam nadzieję, że na rowerze, także gminnym, spotkamy się najszybciej, jak to będzie możliwe, czego państwu i sobie szczerze życzę – podkreśla wójt Pachecka.