Remonty w placówkach oświatowych

0
186

W czasie wakacyjnej przerwy w brwinowskich szkołach przeprowadzane były remonty. Niektóre z nich jeszcze się nie zakończyły.

W tym roku Gmina Brwinów przeznaczyła na niezbędne remonty szkół 700 tys. złotych. Oprócz bieżących remontów i drobnych napraw, w niektórych ze szkół prowadzone były prace modernizacyjne o znacznie większym zakresie.

Największym zakresem prac objęta została Szkoła Podstawowa w Otrębusach. Przebudowany został hol, z którego wydzielona została recepcja, a także powiększono wiatrołap. Konieczne okazało się również wybudowanie nowej pochylni dla uczniów niepełnosprawnych. Udrożniona została także kanalizacja deszczowa. Na części ścian fundamentowych budynku konieczne było wykonanie nowej izolacji przeciwwilgociowej oraz termicznej.

Wyremontowane zostało patio, na którym powstały nowe ciągi komunikacyjne oraz dodatkowe pochylnie. Zamontowane zostaną tu też elementy małej architektury takie jak: zabawki, gry plenerowe, ławki i kosze. Wymienione będzie również oświetlenie, co wiąże się z konieczną wymianą instalacji elektrycznej.

Przy Szkole Podstawowej nr 1 w Brwinowie zakończono już prace przystosowawcze jednego z pomieszczeń do funkcji gabinetu dyrektorsko-konferencyjnego. Wykonano tu nowy, podwieszony sufit, ułożone zostały panele winylowe i wymalowano całe pomieszczenie. W holu, w pobliżu hali sportowej, zamiast malowanej lamperii, wykonana zostanie ochronna wykładzina z PCV. Na zewnątrz powstaje wiata rowerowa na 129 stanowisk dla rowerów i 18 dla hulajnóg. Wykonana zostanie również elewacja na budynku gospodarczym.

W Liceum Ogólnokształcącym, na drugim piętrze szkoły, wciąż trwa malowanie korytarzy i wymiana drzwi, gniazdek elektrycznych i cokołów. W jednej z sal wymieniona została wykładzina podłogowa. Kończy się już remont sali komputerowej. Sala jest klimatyzowana, a powstanie tutaj 16 stanowisk komputerowych.

Remont trwa jeszcze także w Szkole Podstawowej w Żółwinie. Remontowane są w niej łazienki oraz szatnie przy sali gimnastycznej. W pomieszczeniach tych wymieniona zostanie instalacja wodno-kanalizacyjne oraz wentylacja. W sali gimnastycznej zamontowana zostanie wentylacja mechaniczna. Niektóre klasy i korytarze zostały odświeżone. Trwa również wymiana stolarki okiennej i drzwiowej w szkolnej szatni. Jest to realizacja pierwszego etapu prac modernizacyjnych szkolnej szatni, a prace potrwają do końca października.

Wakacyjne remonty prowadzone są również i w przedszkolach. Przy ul. Lilpopa remontowi poddany był gabinet dietetyka, a także zaplecze magazynowe oraz wiatrołap. W przedszkolu przy ul. Słonecznej wymalowana zostanie szatnia, sale i łazienki oraz korytarz na drugim piętrze, ułożone będą okładziny ścienne, odnowiony pokój nauczycielski i pokój pedagoga,.

W większości placówek z remontami uporano się do pierwszego dzwonka, ale w części z nich remonty prowadzone będą jeszcze do końca października.