Modernizacja szkół w Michałowicach

0
64

Gmina Michałowice przygotowuje się do remontów placówek oświatowych. W najbliższym czasie modernizacja czeka szkołę w Michałowicach, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Komorowie i przedszkole w Nowej Wsi.

Zakończył się bardzo specyficzny rok szkolny. W związku z pandemią koronawirusa w marcu zamknięto placówki oświatowe. Dzieci i młodzież pobierały naukę zdalną. W maju pracę rozpoczęły przedszkola i żłobki, z czasem wznowiono również kształcenie w klasach 1-3. Pozostali uczniowie zyskali możliwość konsultacji z nauczycielami. Z kolei w czerwcu przeprowadzono matury i egzaminy ósmoklasisty. Nie wiadomo jak będzie wyglądał kolejny rok szkolny, ale placówki muszą być w pełni przygotowane. Dlatego też samorządy realizują niezbędne prace modernizacyjne. W najbliższych tygodniach remonty szykują się w placówkach na terenie gminy Michałowice. Obecnie samorząd poszukuje wykonawców prac.

Planowany jest remont w szkole w Michałowicach. Inwestycja obejmie m.in. przebudowę części pomieszczeń, naprawę mocowania przewodów instalacji odgromowej na elewacjach od strony boiska czy też modernizację dachu i wymianę obróbek blacharskich w starym budynku. Wyremontowany zostanie pokój administracyjny na parterze oraz pomieszczenie D 102 na pierwszym piętrze. Konieczna jest również modernizacja kotłowni. Z kolei w patio naprawiona zostanie ściana i schody, planowane jest wykonanie trawnika. Finał prac przewidziano na 20 sierpnia.

W ZSO w Komorowie konieczne jest przeprowadzenie modernizacji pomieszczeń na pierwszym piętrze w budynku nr 1. Roboty obejmą m.in. malowanie ścian, wymianę osłon na kaloryferach, okładzin podłóg czy ułożenie glazury. Podobne działania zostaną przeprowadzone na korytarzu i klatce schodowej. Wśród zadań jest również modernizacja instalacji elektrycznej. W budynku nr 2, na pierwszym piętrze, planowana jest renowacja podłogi. Na dużej sali gimnastycznej przeprowadzone zostaną prace związane z oświetleniem. W przypadku placówki w Komorowie roboty również powinny dobiec końca do 20 sierpnia.

Modernizacja obiektu przedszkolnego i biblioteki w Nowej Wsi ma dotyczyć elewacji oraz obróbek blacharskich budynku na placu zabaw. Ponadto, zaplanowano remont podłogi w korytarzu piwnicy oraz wymianę drzwi do kotłowni. W ramach zadania zostanie też naprawiona opaska wokół budynku oraz wejść do przedszkola i biblioteki, a także okładzina tarasu i barierek. Przewidziano również prace związane z zielenią. Termin realizacji upływa 14 sierpnia.

Na początku lipca urzędnicy otworzą oferty. Jeśli cały proces formalny przebiegnie sprawnie, w połowie lipca rozstrzygnięcia przetargów powinny być znane, a wykonawcy będą mogli rozpocząć prace.

Czytaj również: Ruszyła sprzedaż Biletu Michałowiczanina

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię