Rejestracja pojazdów przez Internet

93

Wystarczy kilka kliknięć i gotowe. Starostwo Powiatowe w Pruszkowie zachęca do korzystania z elektronicznej skrzynki podawczej systemu „Pojazd i kierowca”.

W związku z epidemią koronawirusa funkcjonowanie wielu urzędów jest ograniczone. Najpilniejsze sprawy można załatwić po wcześniejszym kontakcie telefonicznym. Urzędy zachęcają do płacenia podatków online oraz korzystania z innych dostępnych usług e-administracji. W ten sposób kontakt między petentami a urzędnikami jest ograniczony do minimum.

Starostwo Powiatowe w Pruszkowie zachęca do rejestrowania pojazdów i załatwiania spraw związanych z prawem jazdy przez Internet. Szybko, sprawnie i wygodnie – tak ma wyglądać cały proces. Mieszkańcy mogą korzystać z nowego narzędzia w postaci elektronicznej skrzynki podawczej systemu „Pojazd i kierowca”. Sprawa wygląda wręcz banalnie. Wystarczy zarejestrować się, następnie kliknąć w link aktywacyjny, który otrzymamy na podany adres e-mail. Kolejny krok to zalogowanie się do systemu, wybór urzędu oraz sprawy do załatwienia. Elektroniczna skrzynka podawcza dostępna jest pod adresem: www.esp.pwpw.pl.

Za pomocą wspomnianego narzędzia można załatwić wszelkie sprawy związane z rejestracją pojazdów, a także przesłać dokumenty dotyczące zbycia bądź nabycia pojazdu.