Przetarg na lodowisko

155

Urząd Gminy ogłosił przetarg na montaż i obsługę miejskiego lodowiska w nadchodzącym sezonie. Termin składania ofert upłynął w miniony poniedziałek. Wpłynęła jedna oferta, mieszcząca się w planowanym budżecie.

Jak co roku, w Grodzisku niebawem pojawi się miejska ślizgawka. W zeszłym tygodniu urząd ogłosił przetarg na dostawę, montaż i obsługę lodowiska.

Zgodnie ze specyfikacją przetargu, tafla powinna mieć wymiary 40×20 m. Oprócz niej wykonawca musi również zapewnić profesjonalną infrastrukturę, czyli zaplecze z kasą, toalety, zadaszoną szatnię, szafki, ławki i wypożyczalnię łyżew. Ma także zagwarantować możliwość nauki jazdy na łyżwach dla szkół oraz indywidualnie. Dodatkowo wyłoniona w przetargu firma będzie musiała zorganizować sześć imprez kulturalno-rozrywkowych, podczas których zapewni bezpłatne wypożyczenie łyżew. Zgodnie ze specyfikacją, operator lodowiska musi dysponować min. 170 par łyżew w pełnej rozmiarówce, musi również zapewnić usługę ostrzenia.

Lodowisko ma zostać otwarte najpóźniej 3 grudnia i być czynne do 20 marca przyszłego roku. Po zakończeniu działalności, ostatnie elementy muszą zostać zdemontowane do końca marca.

Tradycyjnie już miejska ślizgawka będzie zarezerwowana dla grodziskich szkół od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00. Pozostali mieszkańcy będą mogli skorzystać z tafli w godz. 16.00-22.00 w dni powszednie i przez cały dzień w weekendy. Jaki cennik będzie obowiązywać na lodowisku? Nowych cen jeszcze nie znamy, ale raczej należy spodziewać się stawek podobnych do ubiegłorocznych (4 zł bilet ulgowy, 6 zł normalny, wypożyczenie łyżew – 6 zł, wypożyczenie chodzika – 10 zł, karnet ulgowy – 32 zł na 10 wejść, karnet normalny – 48 zł na 10 wejść).

Podobnie jak w ubiegłym roku, lodowisko będzie zlokalizowane przy ul. Sportowej, na terenie planowanego centrum aktywizacji.

Składanie ofert w przetargu już dobiegło końca. Wpłynęła jedna oferta – zgłaszającym jest firma Piruet, która już w ubiegłych latach obsługiwała grodziskie lodowisko. Zaproponowana przez Piruet cena mieści się w zaplanowanym przez Urząd Gminy budżecie, jeśli więc nie będzie przeciwwskazań formalnych, już wkrótce powinno dojść do podpisania umowy.