Pruszków zamawia maseczki

115

Pruszków przystąpił do akcji „Maseczki dla Polski”. Prezydent Paweł Makuch zgłosił zapotrzebowanie na 65 tysięcy maseczek.

Akcja „Maseczki dla Polski” ma na celu wsparcie rodaków w czasie epidemii koronawirusa. Założeniem jest dostarczenie 20 milionów sztuk maseczek. Trafią one do samorządów, które wcześniej zgłoszą zapotrzebowanie na produkty. Maseczki są dystrybuowane bezpłatne. Zgłoszenie do udziału w akcji wysłał prezydent Pruszkowa Paweł Makuch. – Udział w akcji „Maseczki dla Polski” będzie dla naszego miasta nieocenioną pomocą w tym trudnym czasie. Zgłaszam zapotrzebowanie dla Pruszkowa na poziomie 65 tysięcy maseczek – zwrócił się do organizatorów akcji prezydent Paweł Makuch.

Warto dodać, że maseczki będą przeznaczone do wielokrotnego użytku i nie są wyrobem medycznym. Dzięki nim możliwe jest ograniczenie kontaktu rąk z twarzą i rozprzestrzeniania się wydychanego powietrza.

Włączenie się Pruszkowa w akcję „Maseczki dla Polski” to kolejna aktywność samorządu na polu walki z epidemią koronawirusa. Pod koniec marca do magistratu trafiła pierwsza partia ochronnych maseczek, które są dystrybuowane przez straż miejską. Akcję wspomagał również prezydent Paweł Makuch. Włodarz roznosił maseczki mieszkańcom i apelował o pozostanie w domach.

W Pruszkowie przeprowadzono również dezynfekcję wiat przystankowych i ich okolic.