Moda na recykling

137

22 stycznia w grodziskiej Mediatece odbyły się twórcze warsztaty pod hasłem „Moda na recykling”.

Warsztaty są pomysłem ekipy Europejskiej Platformy Recyklingu, która wspólnie z projektantką mody Anną Kubisz, organizuje warsztaty mody recyklingowej. Grodzisk jest jednym z sześciu miast, do których zawitała ekipa EPR.

Grodziska młodzież, pod czujnym okiem projektantki, przygotowywała niezwykłe kreacje powstające z elektrośmieci, które dostarczył partner wydarzenia – grodziski zakład przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego Terra Recycling.

Wyczarowane przez dzieci i młodzież ekologiczne kreacje, zostaną zaprezentowane we wrześniu, podczas pokazu mody w Warszawie. Warszawski finał przedsięwzięcia objął honorowym patronatem burmistrz Grodziska Maz. Grzegorz Benedykciński. W finale wezmą udział również biorące udział w warsztatach dzieci i młodzież.

Cel który przyświecał organizatorom warsztatów „Moda na recykling” to głównie ekologiczna edukacja dzieci i młodzieży w zakresie właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, bateriami i akumulatorami, a także opakowaniami. Podczas warsztatów dzieci przekonują się, że w śmieci, zwłaszcza te najbardziej niebezpieczne, czyli elektrośmieci, przy odrobinie pomysłowości i inwencji twórczej można tchnąć nowe życie.

Przebieg warsztatów rejestrowany był w formie materiału video, który można obejrzeć na kanale Youtube ERP.TV.