Ponad milion na drogi

111

Drogowe inwestycje w Piastowie trwają w najlepsze. Modernizacja ulic J. Fałata i K. Przerwy-Tetmajera to koszt ponad 1,2 mln zł.

Władze Piastowa podejmują starania o poprawę standardu infrastruktury drogowej. W tym roku miasto przeprowadziło kilka inwestycji związanych z modernizacją ulic. Na łamach Przeglądu Regionalnego pisaliśmy o remontach ulic Różanej, Malczewskiego, Ożarowskiej czy ostatnio Poniatowskiego.

Od kilku tygodni trwają prace związane z modernizacją kolejnych. Chodzi o ulice Fałata i Przerwy-Tetmajera (od Dworcowej do Fałata). Ich stan wskazywał na konieczność remontu. Do niedawna ul. Fałata była utwardzona płytami betonowymi i kruszywem. Ponadto, szerokość pasa drogowego wahała się od 5,8 do 13 metrów. Z kolei ul. K. Przerwy-Tetmajera była wykonana z nawierzchni bitumicznej i posiadała jednostronny chodnik.

Niedawno na terenie pojawił się ciężki sprzęt, palety z obrzeżami i kostką brukową, a więc wykonawca przystąpił do działania. Na początek roboty rozbiórkowe, a następnie zajęto się kwestią odwodnienia obu ulic. Wielokrotnie mieszkańcy zwracali uwagę, że w deszczowy dzień trudno przemieszczać się tymi drogami. Kolejnym punktem inwestycji była wymiana zniszczonej nawierzchni jezdni oraz chodników. Warto dodać, że na Fałata zorganizowano ciąg pieszo-jezdny.

Należy również wspomnieć o parkingu przy Szkole Podstawowej nr 1, który powstał w ramach inwestycji. O powstanie parkingu zabiegali rodzice uczniów, dyrekcja oraz mieszkańcy. Co istotne, wybudowano również odwodnienie.

Koszt całego przedsięwzięcia związanego z modernizacją ulic Fałata i Przerwy-Tetmajera to ponad 1,2 mln zł. Wszystkie prace mają zakończyć się do końca sierpnia.