Pomoc dla seniorów

44

Specyfika koronawirusa sprawia, że na największe ryzyko narażone są osoby starsze i przewlekle chore. Grodziski magistrat apeluje do mieszkańców.

Władze gminy rozpoczęły koordynację działań, które mają na celu wsparcie osób najbardziej potrzebujących w aktualnej sytuacji.
– W tym szczególnym czasie apelujemy do Państwa o wzajemne wsparcie i wyrozumiałość. Jeśli mogą Państwo poświęcić swój czas to prosimy pomóc swoim starszym, niepełnosprawnym czy chorym sąsiadom w zaopatrzeniu w żywność i leki lub wyprowadzeniu psa – czytamy w opublikowanym w poniedziałek komunikacie. – Każda okazana pomoc będzie ogromnym wsparciem i odciążeniem dla służb, które zajmują się osobami objętymi kwarantanną.
W pomoc osobom potrzebującym nieobjętym kwarantanną włącza się Związek Harcerstwa Polskiego. Pod numerem tel. 603 128 078 można zgłaszać prośbę o pomoc w zakresie zakupów lub wyprowadzania psa. Osoby objęte kwarantanną mogą zgłaszać swoje potrzeby w zakresie żywności pod numer 720 909 217.  Pomoc w zakresie wyprowadzania zwierząt osobom na kwarantannie oferuje Animal Rescue Poland. Z Fundacją można skontaktować się całodobowo pod numerami telefonu 792 112 222 oraz 22 350 66 91.