Połączenia międzygminne

204

Mieszkańcy Pruszkowa czekają na rozwój wypadków w sprawie połączenia autobusowego do Warszawy. Liczą również, że komunikacja z sąsiednimi gminami będzie na dobrym poziomie.

Do dyspozycji mieszkańców Pruszkowa są pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckiej. Dzięki tym połączeniom można dotrzeć do Warszawy bądź w drugą stronę, m.in. do Brwinowa, Milanówka, Grodziska czy Skierniewic. Cały czas podnoszona jest kwestia linii autobusowej do Warszawy. W tej sprawie prowadzone są rozmowy. Nie da się ukryć, że dla wielu mieszkańców Pruszkowa istotną rolę odgrywa komunikacja lokalna.

Miasto posiada osiem linii autobusowych, w tym dwie BIS. „Dwójka” jeździ w dni szkolne, zaś „trójka” od poniedziałku do piątku. Mieszkańcy Pruszkowa dzięki połączeniom lokalnym mogą dotrzeć do Komorowa, Piastowa czy Ożarowa. Trzeba również pamiętać o linii L23, który łączy miasto z Raszynem. – Cały czas rozwijamy nasze połączenia międzygminne. Po przeprowadzonej na początku maja reorganizacji komunikacji miejskiej wzmocniliśmy połączenia do Komorowa i Ożarowa Mazowieckiego. Linie w tych kierunkach cieszą się ogromną popularnością mieszkańców. Powoli też będziemy przygotowywać się do nowego kontraktu, który wystartuje w lipcu przyszłego roku. Niezbędne będą też nowe ustalenia z współpracującymi z nami gminami – informuje nas pruszkowski magistrat.

Transport niesie ze sobą koszty. Miasto liczy, że ze wszystkimi gminami uda się osiągnąć satysfakcjonujące porozumienie podczas rozmów na temat nowego kontraktu. – W tym momencie najlepiej współpraca układa się nam z gminą Michałowice. Na pewno będziemy rozmawiali z Piastowem, aby wzmocnić połączenia pomiędzy naszymi miastami. Obecnie miasto Piastów nie uczestniczy w finansowaniu linii 3. Gmina Ożarów Mazowiecki dopłaca do linii 6 w takim zakresie, jaki przewiduje umowa z 2016 r. Gmina Michałowice współfinansuje linię 2 – zaznaczają urzędnicy.