Pod żaglami dobrych serc

6

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Grodziski sztab przygotował szereg atrakcji dla dużych i małych.

Tegoroczny Finał, przebiegający pod hasłem „Wiatr w żagle”, będzie miał na celu zbiórkę środków na rozwój dziecięcej medycyny zabiegowej. Dochód z akcji zostanie przeznaczony na zakup sprzętu niezbędnego w kardiochirurgii, neurochirurgii i dziecięcej chirurgii ogólnej. W całej Polsce tego dnia wolontariusze będą krążyć po ulicach miast, a ośrodki kultury, urzędy i inne instytucje organizują szereg imprez towarzyszących kweście.

W tym roku na mieszkańców Grodziska czeka szereg atrakcji. W Centrum Kultury od godz. 10.00 będą trwać pokazy taneczne i występy wokalne, przeplatane licytacją gadżetów ofiarowanych przez darczyńców i sponsorów. O 13.00 w Sali Lustrzanej na dzieci będą czekać animacje Bajolandii. We foyer kina harcerze zapewnią loterię fantową i malowanie twarzy. Głośno będzie również na parkingu – tu będą czekać na nas strażacy z grodziskiej OSP. Dla fanów dwóch kółek szykuje się prawdziwa gratka – motocykliści Boruta MC Poland i Klubu Grot zaprezentują swoje maszyny. O 16.00 rozpoczną się koncerty – show otworzy T.T Band, po którym na scenie  pojawi się Saletra. Później czeka nas występ Spinalkhor, a następnie Crimson Rockets. Punktualnie o 20.00 na parkingu przy Centrum Kultury rozbłyśnie Światełko do Nieba.

Z kolei w Mediatece odbędą się zajęcia sportowe – o 11.00 Zumba z Julią, o 13.00 Fitness 5, zaś o 15.00 UKS Budo Grodzisk Mazowiecki zaprezentuje pokaz ju-jitsu.

Sztab WOŚP w Grodzisku zaprasza również osoby chętne do pomocy w organizacji Finału. Można wesprzeć sztab, organizując zbiórkę pieniędzy w swojej firmie, przekazać fanty na licytację lub zasponsorować poczęstunek dla wolontariuszy. W tym celu należy skontaktować się z szefową sztabu Elizą Dudzińską pod numerem 578 715 454 lub mailowo: .