Peron w Podkowie przesunięty? Trwają prace nad koncepcją

0
99

Na spotkaniu zarządu spółki WKD z przedstawicielami samorządu padła propozycja przesunięcia peronu na stacji Podkowa Leśna Główna.

Trwają prace przygotowawcze do budowy drugiego toru wukadki na odcinku Grodzisk Mazowiecki Radońska – Podkowa Leśna (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj). Zarząd WKD planuje również wyremontować istniejący tor, odnowić część peronów oraz zmodernizować budynki dworcowe w Grodzisku i Podkowie. Całość inwestycji ma zostać ukończona do końca 2022 r., a jej koszt wyniesie 108 mln zł.

Korzystając z okazji, władze Podkowy Leśnej wystąpiły z sugestią przesunięcia peronu na stacji Główna. O tę zmianę wielokrotnie prosili mieszkańcy miasta, obecne położenie peronu ogranicza bowiem widoczność kierowców i pieszych. Zmiana usytuowania powinna pomóc zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu w tym miejscu. Propozycja samorządu spotkała się z akceptacją ze strony przewoźnika. Na zmianę wyraził zgodę również Urząd Transportu Kolejowego. Jak zapowiada burmistrz Artur Tusiński, prace projektowe ruszą jeszcze w tym roku, a inwestycja zostanie zrealizowana najszybciej, jak to możliwe.

– Oby się udało – kwituje Tusiński w wypowiedzi w mediach społecznościowych.

Czytaj również: Kolejka zainstalowała mobilne automaty biletowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię