Paka dla psiaka

0
48

Milanowscy strażnicy miejscy prowadzą akcję zbiórki darów na rzecz lokalnego schroniska dla zwierząt. Darczyńcy przekazali już blisko 30 kg karmy.

Zima to trudny czas dla zwierząt, również tych przebywających w schroniskach. Dla samych placówek to również okres wzmożonych wydatków. Dlatego każde wsparcie jest na wagę złota. Z pomocą milanowskiemu schronisku dla bezdomnych zwierzaków ruszyli strażnicy miejscy.

Akcja „Paka dla psiaka” ruszyła 20 grudnia i natychmiast spotkała się z dużym odzewem. Dotychczas strażnikom udało się zebrać 21 kg karmy suchej, 8 kg mokrej oraz psie przysmaki, legowiska, budkę dla kotów, koce, smycze, kagańce i zabawki. Organizatorzy zbiórki informują, że potrzebne są również metalowe garnki, plastikowe pojemniki na karmę, ubranka pooperacyjne, środki przeciwpchelne i przeciwkleszczowe. Cenne będą również ocieplane budy. Rzeczy mogą być używane, ale nie zniszczone. Choć nazwa sugeruje, że inicjatywa skupia się wokół psów, warto pomyśleć również o kotach. Oprócz 100 psiaków, w schronisku przebywa bowiem również 20 kotów, które także liczą na nasze wsparcie.

Przekazanie darów dla schroniska jest wyjątkowo proste. Wystarczy zadzwonić do straży miejskiej pod numer 22 724 80 45 lub 986 i umówić się ze strażnikami na termin odbioru – funkcjonariusze przyjadą pod wskazany przez nas adres, odbiorą dary i przekażą je schronisku.

Akcja „Paka dla psiaka” trwa do 28 lutego.