Otwarci na inwestycje

43

Piastów może pochwalić się tytułem „Gminy otwartej na inwestycje”. To efekt działania związanego z budową nowoczesnej sieci internetowej.

Coraz więcej spraw załatwiamy drogą elektroniczną. Zakupy, płatności za rachunki, wysyłanie wniosków czy nauka – Internet stwarza wiele możliwości. W Piastowie budowana jest sieć światłowodowa, której powstanie wiąże się z ingerencją w infrastrukturę miejską. Aby zminimalizować uciążliwości dla mieszkańców, istotne jest właściwe zaplanowanie działań. W związku z tym w Piastowie budowa sieci odbywa się przy okazji innych inwestycji m.in. kanalizacyjnych czy związanych z siecią energetyczną. Dla Piastowa kwestia nowoczesnej sieci internetowej jest istotna. Dlatego też władze miasta zdecydowały się na obniżenie opłat za zajęcie pasa drogowego przy budowie światłowodu.

Droga do powstania nowoczesnej sieci, która będzie służyła mieszkańcom, wymaga współpracy ze strony wykonawców i urzędników. Piastów został laureatem konkursu „Gmina otwarta na inwestycje” organizowanego przez Orange Polska pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji i Centrum Projektów Cyfrowa Polska. Miasto znalazło się w gronie samorządów z najwyższą punktacją i zostało wyróżnione podczas konferencji Edukacja Przyszłości w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Rozwój szybkiego Internetu może przynieść szereg korzyści. – Mamy nadzieję, że udział w programie przełoży się na potencjał inwestycyjny i satysfakcję mieszkańców – podkreślają urzędnicy.