OSY już otwarte

5

Mieszkańcy Bartoszówki, Józefiny i Żelechowa mogą już korzystać z Otwartych Stref Aktywności. Magistrat zakończył odbiory terenów sportowo-rekreacyjnych.

Droga do budowy Otwartych Stref Aktywności nie była prosta. Pierwotny pomysł zakładał stworzenie miejsc do rekreacji w sześciu miejscowościach – Bartoszówce, Józefinie, Kaleni, Słubicy Dobrej, Władysławowie i Żelechowie. W wybranych miejscach miały pojawić się nowe elementy małej architektury, altany, siłownie plenerowe i urządzenia do gier. Ogłoszony w listopadzie przetarg przyniósł jednak rezultaty przekraczające możliwości finansowe gminy. W efekcie zdecydowano się częściowo unieważnić przetarg i skupić się na realizacji tylko połowy zadania, czyli budowie siłowni plenerowych w Bartoszówce, Józefinie i Żelechowie. Dodatkowo w tej ostatniej miejscowości zaplanowano niewielki plac zabaw. W ubiegłym tygodniu żabiowolski magistrat poinformował, że realizująca zadanie firma Speed Invest z Wołomina zakończyła już prace. Udało się także dokonać niezbędnych odbiorów, mieszkańcy mogą więc już swobodnie korzystać z nowych obiektów. Jednocześnie urzędnicy zastrzegli, że wiosną tereny będą tymczasowo zamykane. Ma to związek z nowymi nasadzeniami zieleni, których nie można wykonać przy obecnie panujących temperaturach.

Koszt budowy Otwartych Stref Aktywności wyniósł nieco ponad 221 tys. zł. Projekt uzyskał dofinansowanie z programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym.