Ostatnia prosta

110

Budowa galerii handlowej w okolicach dworca dobiega końca. Nowa Stacja planuje wystartować jeszcze w październiku.

Zgodnie z zapowiedziami z początków budowy galerii w centrum Pruszkowa, obiekt miał być gotowy w IV kwartale tego roku. Jak zapewnili nas jednak przedstawiciele Grupy ECC Real Estate, która buduje centrum handlowo-rozrywkowe, prace mają się zakończyć już niebawem. Mieszkańcy Pruszkowa czekają przede wszystkim na nowoczesne kino. Powierzchnia najmu wynosi aż 27 tys. m2. Oprócz sklepów i części restauracyjnej sporą część, bo aż 20%, przeznaczono na rozrywkę. Poza Multikinem, w Nowej Stacji działać będzie klub fitness oraz duża nowoczesna sala zabaw dla dzieci. Kino z pewnością przyciągnie klientów, którzy nie będą już musieli jechać do Warszawy, by obejrzeć filmowe premiery. Pruszkowskie Multikino będzie miało siedem sal oferujących w sumie 848 miejsc, w tym tzw. strefy VIP.

Budowana przy ul. Sienkiewicza galeria handlowa ma być nowoczesna i ekologiczna. Na parkingu zaplanowano między innymi stacje ładowania samochodów elektrycznych. Na dachu budynku w sezonie zimowym ma działać lodowisko.

– Samo centrum będzie się zaliczać do kategorii obiektów kompaktowych, z logicznie zaplanowanymi ciągami zakupowymi, by znalezienie ulubionego sklepu było w nim szybkie i intuicyjne – zapewnia deweloper. Oczywiście nie zabraknie supermarketu. Na parterze Nowej Stacji powstanie sklep Carrefour. Jednym z najemców będzie też market wnętrzarski Jysk. Wszystkich najemców jest około 100. Są to znane i lubiane marki odzieżowe, sklepy obuwnicze, sportowe, biuro podróży czy salon optyczny. Pełną listę poznamy w dniu otwarcia zlokalizowanej w centrum miasta galerii handlowej, co nastąpi pod koniec października.