Opieka stomatologiczna dla uczniów

0
134

Zdrowe zęby to gwarancja dobrego samopoczucia. Władze Pruszkowa podpisały umowę dotyczącą opieki stomatologicznej nad uczniami szkół podstawowych.

Wizyta u dentysty u niejednego wywołuje niepokój, jednak trzeba pamiętać, by regularnie badać zęby. Taką możliwość będzie miało 5559 uczniów pruszkowskich szkół podstawowych. Świadczenia stomatologiczne będą realizowane w gabinetach pielęgniarskich na terenie placówek, a także w dentobusach i szkolnym gabinecie utworzonym i wyposażonym przez firmę Corten Medic, który znajdzie się w szkole nr 10. Co istotne, wszystkie wizyty dzieci i młodzieży są bezpłatne.

Fot. Urząd Miasta Pruszkowa

Należy podkreślić, że współpraca w ramach opieki stomatologicznej obejmuje cztery obszary. Pierwszy to edukacja, która obejmie działania edukacyjne oraz poszerzające świadomość dotyczącą zachowań prozdrowotnych. Kolejny to diagnostyka i profilaktyka, czyli badanie przesiewowe wśród uczniów. Trzecia oś współpracy dotyczy leczenia stomatologicznego, zaś ostatnia wiąże się ze wsparciem w zakresie utworzenia gabinetu stomatologicznego.