Operator bez zmian

0
207

Urząd Gminy Brwinów wyłonił firmę, która przez najbliższe trzy lata będzie obsługiwać komunikację autobusową na terenie gminy.

O przetargu na obsługę autobusową Brwinowa pisaliśmy w ubiegłym miesiącu („Kto da mniej?” Przegląd Regionalny nr 55 z 23.10.2019). Zgodnie z przewidywaniami w postępowaniu wygrał dotychczasowy operator, czyli PKS Grodzisk Maz. Spółka przystąpiła do ofertowania jako konsorcjum, łącząc siły z PKS Gostynin.

W rozstrzygnięciu przetargu brano pod uwagę dwa kryteria: cenę (60%) i wiek pojazdów (40%). PKS Grodzisk zaoferował najkorzystniejsze warunki w obu przypadkach. Zaproponowana kwota wyniosła 6 676 108,99 zł, tymczasem konkurencyjny PKS Tarnobrzeg oczekiwał ponad miliona złotych więcej. Konsorcjum dysponuje również młodszym taborem – w ofercie wskazano autobusy z lat 2016-2019, podczas gdy flota konkurenta składała się głównie z pojazdów z 2012 r.

Operator pozostaje bez zmian, ale w brwinowskiej komunikacji pojawi się nowość . Od 1 stycznia 2020 r. uruchomiona zostanie linia B11, łącząca centrum miasta z Helenówkiem, przez WKD Kanie.  Jak tłumaczy burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński, nowa linia powstaje głównie z myślą o mieszkańcach dojeżdżających do wukadki oraz pracownikach fabryki kosmetyków L’Oreal w Helenówku. Pozostałe linie będą funkcjonować bez zmian.

Oprócz komunikacji gminnej, PKS Grodzisk ma również zapewnić dowóz młodzieży do szkół w Brwinowie, Żółwinie i Otrębusach.