Odnowią porozumienie

0
244

Raszyńscy radni wyrazili zgodę na zawarcie porozumienia z gminą Lesznowola w sprawie transportu zbiorowego. Chodzi o linię L1.

Transport zbiorowy łączy pobliskie miejscowości ze sobą. Nie tylko te, które znajdują się na terenie danej gminy, ale i sąsiednich. W związku z tym samorządy wspólnie utrzymują funkcjonowanie określonych linii. Tak jest w przypadku L1, które przemieszcza się na trasie Janki – Falenty – Podolszyn – Janczewice – Lesznowola – Magdalenka – Łazy – Kuleszówka – Władysławów – Wilcza Góra – Bobrowiec – Kolonia Lesznowola – Łoziska – Piaseczno.

Poprzednie porozumienie między samorządami obowiązywało do 30 listopada 2018 roku. Podczas ostatniej sesji raszyńscy radni wyrazili zgodę na podpisanie kolejnego. Dokument ma obowiązywać na czas określony, począwszy od 1 stycznia do 30 czerwca br. Na mocy porozumienia gmina Lesznowola będzie odpowiadać za świadczenie usług linii L1. Po stronie Raszyna leży utrzymanie przystanków, udostępnienie ich na rzecz przewoźnika oraz umożliwienie umieszczania na nich rozkładów jazdy.

Porozumienie ma również aspekt finansowy. Dotychczas miesięcznie gmina Raszyn płaciła za utrzymanie linii blisko 9 tys. zł. W wyniku kolejnego przetargu stawka za tzw. wozokilometr wzrosła, co przekłada się na kwotę przeznaczaną na L1. Obecnie jest to 16,5 tys. zł.