Odnowa tkanki mieszkaniowej

0
134

Trwa modernizacja 11 komunalnych budynków mieszkalnych w Piastowie. Działania mają się zakończyć w czerwcu 2021 roku.

W przypadku samorządów, „remont” to słowo odmieniane nieustannie przez wszystkie przypadku. Chodzi o modernizację nie tylko infrastruktury drogowej, ale również obiektów użyteczności publicznej i innych znajdujących się w zasobach gmin. Władze Piastowa przystąpiły do realizacji projektu „Odnowa tkanki mieszkaniowej w Mieście Piastów”. Działanie obejmuje aż 11 komunalnych budynków mieszkalnych (w tym zabytkowych), które mieszczą się przy: al. Krakowskiej 70, ul. Gęsickiego 3, ul. Godebskiego 3a, 3b i 3c, ul. Leśmiana 3, ul. Ujejskiego 35, ul. Sienkiewicza 47, ul. Tuwima 4, ul. Moniuszki 8 oraz ul. Bohaterów Wolności 26.

Piastowski magistrat ma już za sobą drogę formalną związaną z przystąpieniem do wszelkich prac. Urzędnicy przeprowadzili postępowania przetargowe. Realizacja zaplanowanych działań pochłonie blisko 7 milionów złotych. Jak informuje piastowski magistrat, umowy ze wszystkimi wykonawcami zostały podpisane. Inwestycje zostaną zrealizowane w formule „projektuj i buduj”.

11 budynków zostanie poddanych remontom oraz termomodernizacji. Konieczne jest poświęcenie uwagi niemal każdemu elementowi obiektów. Od fundamentów, poprzez ściany, podłogi do stropów i dachów. Wykonawcy zajmą się również stolarką drzwiową i okienną. Przeprowadzone zostaną modernizacje oraz niezbędne wymiany instalacji elektrycznych, wentylacyjnych, gazowych, centralnego ogrzewania, wodnych i kanalizacyjnych. Planowane jest również docieplenie budynków.

Przewidywane zakończenie projektu to 30 czerwca 2021 roku.

Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku przeprowadzono termomodernizację ośmiu budynków użyteczności publicznej. Całkowity koszt projektu to ponad 11 mln zł.