Odmienione targowisko

0
226

Piastowskie targowisko w rejonie ul. Lwowskiej i al. Krakowskiej przeszło kompleksowy remont. Warunki uległy znacznej poprawie.

Sprawa targowiska ruszyła blisko rok temu. W lipcu piastowski magistrat ogłosił postępowanie przetargowe na modernizację terenu. Działanie odbywało się w ramach projektu obejmującego kompleksowy remont Willi Millera wraz z otaczającym parkiem i przebudową targowiska. Należy wspomnieć, że na całe zadanie Piastów pozyskał dofinansowanie unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Miasto otrzymało blisko 5,5 mln zł. Z kolei wykonawca wyłoniony w przetargu złożył ofertę na samo targowisko, opiewającą na kwotę blisko 2 milionów złotych.

Targowisko potrzebowało nowej jakości. Wiosną na terenie w rejonie ul. Lwowskiej i al. Krakowskiej trwały intensywne prace. W głównej mierze roboty były związane z remontem nawierzchni wzdłuż pawilonów i placów postojowych. Pochylono się również nad kwestią otoczenia terenu oraz zapewnienia klientom odpowiednich warunków. W związku z tym przebudowany został parking, pojawiła się zieleń oraz wybudowano odwodnienie.

Teraz klienci i kupcy w komfortowych warunkach mogą korzystać z targowiska. Jego standard uległ znacznej poprawie, co cieszy władze miasta.

Trwają jeszcze prace związane z modernizacją Willi Millera. Roboty ruszyły jesienią 2018 roku, a ich finał powinien nastąpić na koniec listopada br.