Oddział wznowił przyjęcia

104

Oddział chorób wewnętrznych szpitala na Wrzesinie został dopuszczony do użytku przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. 23 kwietnia wznowił przyjmowanie pacjentów.

Przypomnijmy, że ostatni czas dla pruszkowskiego szpitala był trudny. W obliczu pandemii koronawirusa  rola lekarzy, pielęgniarek i personelu medycznego jest kluczowa. Walczą o zdrowie i życie pacjentów, często narażając własne bezpieczeństwo. W 78. wydaniu „Przeglądu Regionalnego” informowaliśmy o dodatnim wyniku COVID-19 u dwóch pielęgniarek pracujących w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie. Dyrekcja placówki zdecydowała o wstrzymaniu przyjęć pacjentów na oddział chorób wewnętrznych. Wdrożono procedurę epidemiczną, pacjentów oraz personel medyczny objęto kwarantanną.

Placówka postępowała zgodnie z zaleceniami stacji sanitarno-epidemiologicznej. Jak informuje dyrekcja szpitala, przeprowadzono dezynfekcję oraz ozonowanie. 23 kwietnia oddział chorób wewnętrznych wznowił pełne funkcjonowanie. Pacjenci, u których potwierdzono koronawirusa, trafili do Szpitala MSWiA w Warszawie. Ci z negatywnym testem zostali przeniesieni do pruszkowskiego Szpitala Kolejowego.  Co istotne, od 14 kwietnia personelowi całej placówki wykonywane są przesiewowe testy na COVID-19. Osoby pracujące na oddziale chorób wewnętrznych mają negatywny wynik na obecność wirusa.

Warto podkreślić, że podczas trudnych chwil pracownicy szpitala mogli liczyć na wsparcie. Placówka otrzymała ozonator, który przekazali darczyńcy. Akcję koordynował członek zarządu powiatu pruszkowskiego Grzegorz Kamiński. Sprzęt jest pomocny w usuwaniu i zatrzymywaniu rozwoju bakterii oraz grzybów. Również mieszkańcy Pruszkowa służyli wsparciem, przekazując personelowi liczne podarunki żywnościowe.