Odbiór choinek

8

Do 15 lutego w Pruszkowie będą odbierane choinki. Zapotrzebowanie należy zgłaszać do wydziału ochrony środowiska bądź zarządcy nieruchomości.

Święta, święta i po świętach – zwykło się mawiać. Spotkania w rodzinnym gronie, prezenty, zapach choinki i pyszne jedzenie. Pozostały wspomnienia, a także porządki. Choinka cieszy nasze oczy, uwielbiamy jej zapach, ale przychodzi czas, że trzeba się jej pozbyć. Dla wielu osób jest to problematyczne. Mieszkańcy Pruszkowa w tym zakresie mogą liczyć na pomoc Urzędu Miasta. Wystarczy zgłosić zapotrzebowanie na odbiór choinki i w odpowiednim terminie wystawić ją przed nieruchomość.

Warto podkreślić, że z możliwości oferowanej przez pruszkowski magistrat można skorzystać do 15 lutego. W zabudowie jednorodzinnej odbiór choinek będzie realizowany w każdą środę. Pierwszy krok to telefon do wydziału środowiska: 22 735 87 40, 22 735 87 99 lub 22 735 88 17. W przypadku zabudowy wielorodzinnej kwestię odbioru należy zgłosić do zarządcy nieruchomości. Drzewko należy wystawić przed 6.00 rano w dniu odbioru lub dzień wcześniej przed dom, a w przypadku osiedla – przy altanie śmietnikowej. Należy dodać, że choinki będą odbierane w terminie wywozu odpadów wielkogabarytowych.

Istnieje jeszcze jedna możliwość. Mieszkańcy mogą dostarczyć choinki do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów przy ul. Stefana Bryły 6. Z takiej opcji można skorzystać w czwartek i piątek w godzinach 10.30-16.30 oraz w soboty w godz. 8.00-14.00.