Nowe rozwiązania w sklepach

47

Kolejne rządowe obostrzenia zaowocowały długimi kolejkami do większych sklepów. Sieciowe markety wydłużają godziny pracy. Sklepy oferują też odbiór spakowanych zakupów lub dostawy do domu.

Obowiązujące od 1 kwietnia przepisy ograniczające liczbę klientów przebywających jednocześnie w sklepie do 3 osób na jedno stanowisko kasowe spowodowały pojawienie się sporych kolejek przed sklepami. Do tego dochodzi wyłączenie z powszechnej dostępności dwóch godzin (10.00-12.00) dedykowanych seniorom. Klienci w większości stosują się do narzuconych regulacji, stoją w obowiązującej odległości 2 metrów od siebie i czekają na swoją kolej. Aby ułatwić zakupy swoim klientom, sklepy między innymi wydłużyły godziny obsługi. Sieć Auchan pracuje w godzinach od 6.30 do 21.00 we wszystkie dni tygodnia. Biedronki są otwarte w godzinach 6.00-24.00, ale w tygodniu przedświątecznym aż do piątku będą pracować całodobowo. W sobotę 11 kwietnia wszystkie sklepy tych sieci będą czynne do godziny 13.00.

Niestety terminy zakupów online w dużych sieciach są zwykle kilkutygodniowe, choć czasem zdarza się, że pojawi się jakiś bliski termin dostawy. Dotyczy to również odbiorów w punkcie. Naprzeciw oczekiwaniom klientów wyszły więc lokalne sklepy, a także rolnicy oferujący swoje wyroby na targu. Część sklepów oferuje klientom zamówienie zakupów przez telefon lub mailowo. Można skorzystać z dostawy pod wskazany adres lub odebrać przygotowane wcześniej zakupy w sklepie.