Nowe połączenie autobusowe

146

Około 17 kilometrów ma liczyć trasa autobusu, który połączy Raszyn, Michałowice i Pruszków z Warszawą. 18 września umowę o dofinansowanie połączenia podpisali wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera oraz wójt Raszyna Andrzej Zaręba.

Zorganizowana komunikacja miejska stanowi podstawę funkcjonowania społeczeństwa. Każdego dnia mieszkańcy przemieszczają się do pracy, dzieci i młodzież do szkoły. Istotne jest stworzenie systemu połączeń, który ułatwi pasażerom dojazd do miejsc docelowych. Temu ma służyć program Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, z którego środki mają pomóc w usprawnieniu komunikacji w mniejszych miejscowościach.

Wójt Raszyna Andrzej Zaręba podpisał umowę z wojewodą mazowieckim Zdzisławem Sipierą o dofinansowanie połączenia na trasie Warszawa (pętla P+R Krakowska) – Raszyn – Michałowice – Pruszków. Jej długość ma wynieść około 17 kilometrów. – Nasi mieszkańcy dzięki temu uzyskają dogodne połączenie z Warszawą oraz Pruszkowem i wieloma znajdującymi się tam instytucjami publicznymi, urzędami, ośrodkami kultury, szkołami, zakładami pracy – podaje Andrzej Zaręba. Na pozytywy rozwoju transportu publicznego wskazuje również wojewoda. – Dobre połączenia komunikacyjne to podstawa rozwoju gospodarczego i komfort dla mieszkańców. Dobrze rozwinięty transport publiczny to także ochrona powietrza! Obecnie trwa już drugi nabór wniosków na przywrócenie lub utworzenie nowych połączeń autobusowych. Samorządy mogą przesyłać wnioski do 11 października – informuje Zdzisław Sipiera.

Pierwszy krok w stronę nowego połączenia został wykonany. Plan jest, więc teraz czas na konsekwentną realizację idei. Pozostaje czekać na wyjazd autobusu na trasę.