Nowa szkoła czeka na uczniów

0
319

Szkoła Podstawowa nr 10 przy ul. Pływackiej czeka na uczniów. Władze miasta dokonały odbioru inwestycji oświatowej.

Powstanie nowej szkoły na Gąsinie było priorytetem dla miasta. Powodem była rosnąca liczba uczniów i nienajlepszy standard placówki. Konieczne były zmiany, aby dzieci mogły uczyć się w przestronnych salach i komfortowych warunkach. Pierwsze kroki w kierunku budowy kompleksu oświatowego w dzielnicy Gąsin wykonano w 2015 roku, kiedy podpisano umowę na wykonanie projektu. Dwa lata później, jesienią 2017 roku, sprawa nabrała rozpędu. Miasto podpisało umowę z wykonawcą inwestycji. Koszt całego zadania to ponad 47 mln zł.

Teren przy Pływackiej stał się placem budowy. W starym budynku szkoły dzieci normalnie pobierały naukę, a obok toczyły się prace budowlane. Uczniowie obserwowali, jak na ich oczach rośnie nowa część placówki. Po niespełna dwóch latach obiekt jest gotowy. Na dzieci czekają m.in. przestronne sale lekcyjne, hala sportowa z widownią oraz dwie stołówki z zapleczem kuchennym. Miasto w pełni wyposażyło nowy obiekt. W budynku zmieści się nawet 725 dzieci.

Szkoła jest już w pełni gotowa na przyjęcie uczniów wraz z początkiem nowego roku szkolnego, czyli 2 września. 7 sierpnia władze miasta odebrały inwestycję. – Tym samym zakończył się I etap budowy obiektów oświatowo-sportowych na Gąsinie. Przed nami jeszcze II etap, czyli rozbiórka dawnego budynku szkoły i budowa przedszkola – poinformowała Beata Czyżewska, zastępca prezydenta Pruszkowa.

Jedna część zadania została zrealizowana, a teraz wykonawca zajmie się kolejną. Uczniowie podstawówki mają już nowe miejsce, więc stary budynek przejdzie do historii i zostanie rozebrany. Z myślą o najmłodszych powstanie czterooddziałowe przedszkole z przeznaczeniem dla 100 dzieci. Placówka powinna rozpocząć funkcjonowanie we wrześniu 2020 roku.