Nowa linia

1

1 stycznia zaczęła funkcjonować linia R2, która porusza się na terenie gminy Raszyn. W rozkładzie R1 pojawiły się zmiany.

Nowy rok to zmiany na transportowej mapie Raszyna. Po ponad pięciu latach przestał funkcjonować autobus L23, który łączył gminę z Pruszkowem. Mieszkańcy zyskali jednak linię R1. Autobus wyjechał na trasę 4 listopada i funkcjonuje na odcinku Pruszków – Warszawa (P+R Krakowska). Warto wspomnieć, że linia została uruchomiona dzięki wsparciu Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Dzięki R1 mieszkańcy gminy Raszyn bez problemu mogą dotrzeć do pracy czy urzędów. Od 2 stycznia wprowadzono zmiany w funkcjonowaniu autobusu. Trasa linii została wydłużona do przystanku Pruszków, Urząd Skarbowy 01. Ponadto, zwiększono ilość kursów. Każdego dnia R1 będzie realizowała ich 13, jednak warto pamiętać, że autobus jeździ od poniedziałku do piątku.

Gmina Raszyn jest dobrze skomunikowana z Warszawą dzięki licznym liniom Warszawskiego Transportu Publicznego, m.in. 703, 707, 711 czy 715. Niejednokrotnie mieszkańcy zwracali uwagę na mankament w postaci komunikacji wewnątrzgminnej. Receptą na te kłopoty ma być funkcjonująca od 1 stycznia linia R2. Autobus został uruchomiony przy wsparciu funduszu rozwoju przewozów regionalnych. Trasa linii obejmuje: Rybie – Raszyn – Puchały – Wypędy – Janki – Sękocin Nowy – Falenty Duże – Falenty – Falenty Nowe – Podolszyn Nowy. R2 realizuje 12 kursów dziennie od poniedziałku do piątku oraz cztery w soboty, niedziele i święta.

Bilety na obie linie kosztują 4 zł (normalny) i 2 zł (ulgowy). Miesięczny odpowiednio 80 i 40 zł.