Nowa droga do „Mazowsza”

50

1 kwietnia w siedzibie PZLPiT „Mazowsze” podpisana został umowa na przebudowę ulic Piaseckiego, Poziomki i Malinowej w Otrębusach, które stanowią dojazd do siedziby „Mazowsza”.

Umowę podpisali burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński oraz prezes firmy Fal-Bruk Bogdan Falenta. Towarzyszyli im marszałek województwa mazowieckiego, które dofinansowało inwestycję kwotą 1 130 000 zł, oraz Jacek Boniecki – dyrektor PZLPiT „Mazowsze”.

W ramach inwestycji, przebudowany zostanie ciąg trzech ulic od drogi wojewódzkiej nr 720 do skrzyżowania z ulicą Świerkową. Zakres prac obejmuje również wykonanie odwodnienia, przebudowę infrastruktury teletechnicznej, a także budowę chodnika i ścieżki rowerowej na całej długości. Powstaną też nowe miejsca parkingowe wzdłuż ulicy Piaseckiego (96 miejsc) i ulicy Malinowej (40 miejsc). Łącznie przebudowane zostanie 625 metrów ulic.

– Jest to niezwykle ważna inwestycja z prostego powodu – przy tej drodze znajduje się nie tylko siedziba zespołu „Mazowsze”, ale również pałac karoliński i zabytkowy park, do którego przyjeżdża coraz więcej osób – powiedział burmistrz Kosiński. – Warto dodać, że inwestycja ta będzie miała swój ciąg dalszy. Dwa lata temu podpisaliśmy z województwem porozumienie, na podstawie którego wykonujemy w tej chwili dokumentację projektową ronda na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Natalińskiej. Wzdłuż ulicy Natalińskiej będzie budowana ścieżka rowerowa, zaś przy stacji WKD już niedługo ruszy budowa parkingu P&R – poinformował  burmistrz Brwinowa.

– 20 lat temu, na mocy reformy administracyjnej, przejęliśmy ten zespół. Dzisiaj możemy z dumą powiedzieć, że udało nam się tutaj stworzyć miejsce kultowe. Wybudowaliśmy ten piękny teatr muzyczny, rewitalizujemy zabytkowy pałac, a w międzyczasie zrewitalizowaliśmy park i obiekty towarzyszące. Stanowi to kompleks, którym możemy się poszczycić. Do pełnego zadowolenia brakowało tylko tej drogi. Bardzo się cieszę, że dzisiaj możemy podpisać tę umowę – dodał marszałek Adam Struzik

Przy przebudowywanej drodze znajdują się również szkoła i przedszkole, dlatego też etap prac, który w największym stopniu utrudni dojazd, prowadzony będzie w okresie wakacyjnym, aby zminimalizować uciążliwości. Termin zakończenia inwestycji planowany jest na 30 września.