Nagrodzone inwestycje

0
160

Dzięki głosom mieszkańców obiekty będące dumą Grodziska – Mediateka oraz Stawy Walczewskiego, a także brwinowska strażnica OSP uzyskały znakomite lokaty w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku 2018.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się 5 września na Zamku Królewskim w Warszawie, podczas uroczystej gali XXIII Edycji Konkursu. Mediateka i Stawy Walczewskiego zdobyły I miejsca w swoich kategoriach. Swój głos na najbardziej popularne budowy i modernizacje w Polsce mógł oddać każdy w ogólnodostępnym głosowaniu internetowym.

Mediateka zajęła I miejsce w głównym konkursie, w którym nagrody przyznawane są przez jury, i otrzymała zaszczytny tytuł Budowa XXI w.

W uzasadnieniu werdyktu jury czytamy:

„Za absolutnie porażający rozmach, przewyższający możliwości nie tylko małych miast, ale także wielkich aglomeracji. Mediateka jest miejscem nie tyle nowatorskim i odpowiadającym potrzebom nowoczesnych odbiorców, co rzadkim przykładem wyznaczającym nowe kierunki i trendy. Obiekt łączy w sobie wiele elementów działalności dedykowanej wszystkim grupom wiekowym. Jest miejscem integracji wielopokoleniowej, naszpikowanym najnowszymi technologiami”.

Wykonawcą Mediateki jest MERX Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, a autorem projektu Enone Architektura i Design, Rafał Sokołowski z Pabianic.

Zrewitalizowane Stawy Walczewskiego, które stały się ulubionym miejscem wypoczynku mieszkańców, otrzymały wyróżnienie w kategorii „Sport i Rekreacja”. W uzasadnieniu werdyktu jurorzy napisali: „Za maksymalne wykorzystanie naturalnych dóbr w procesie tworzenia miejsca sportowo-rekreacyjnego, będącego w okresie letnim (i nie tylko) atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu oraz umożliwienie rozwoju nowych form biznesu skupionych wokół zrealizowanej inwestycji”.

Zarówno Mediateka, jak i Stawy Walczewskiego spotkały się z ogromnym uznaniem nie tylko mieszkańców, ale i odwiedzających Grodzisk gości z innych miejscowości. Obiekty te są dumą grodziskich samorządowców.

fot. UG Brwinów

Również władze Brwinowa mają ogromną satysfakcję ze swoich inwestycji, ponieważ doceniona została modernizacja strażnicy OSP, która podczas ostatnio przeprowadzonego remontu zyskała nowe, niezwykłe oblicze, z atrakcyjnym muralem na głównej ścianie. Modernizacja strażnicy otrzymała zaszczytne wyróżnienie w kategorii „Małe jest piękne”.

Gratulujemy samorządom, które zrealizowały tak znakomite projekty. To ważne nagrody, ponieważ pokazują one, że inwestycje mogą być nie tylko użyteczne, ale przy tym nowoczesne, efektowne i cieszyć oko swoim pięknem.