Na początek transport

0
226

Pierwsze spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o Pruszkowie” dotyczyło kwestii transportu. Podczas dyskusji poruszono m.in. temat komunikacji z Warszawą.

29 kwietnia w sali konferencyjnej pruszkowskiego Urzędu Miasta zjawili się mieszkańcy, którzy chcieli wziąć udział w nowej inicjatywie prezydenta Pawła Makucha. Cykl spotkań „Porozmawiajmy o Pruszkowie” to płaszczyzna do wspólnych dyskusji, wymiany zdań oraz pomysłów o istotnych sprawach dla pruszkowiaków. Każdy może wyrazić swoją opinię, a także zgłębić interesujący go temat.

Podczas pierwszego posiedzenia dyskutowano o transporcie. Nie można było pominąć kwestii linii autobusowej z Pruszkowa do Warszawy, o której mówi się od dłuższego czasu. Jak już wcześniej informowaliśmy na łamach Przeglądu Regionalnego, miasto czeka na trzy propozycje ze strony Zarządu Transportu Miejskiego. Następnie zostaną one poddane konsultacjom.

Mieszkańcy poruszali również sprawy związane z rozkładami jazdy, stanem autobusów oraz podejściem kierowców do pasażerów. Dla wielu osób godziny oraz liczba kursów autobusów pozostawia wiele do życzenia. Prezydent Paweł Makuch poinformował zgromadzonych, że rozkłady jazdy zostaną zmienione. Również linia 5 będzie miała nową trasę.

Rozkłady jazdy pruszkowskich linii od 6 maja można znaleźć na stronie internetowej miasta:

http://www.pruszkow.pl/__data/assets/pdf_file/0020/42473/Linia-1.pdf

http://www.pruszkow.pl/__data/assets/pdf_file/0003/42474/Linia-2.pdf

http://www.pruszkow.pl/__data/assets/pdf_file/0004/42475/Linia-2BIS.pdf

http://www.pruszkow.pl/__data/assets/pdf_file/0005/42476/Linia-3.pdf

Kolejne spotkanie w ramach cyklu „Porozmawiajmy o Pruszkowie” odbędzie się 17 czerwca o 18.30 w pruszkowskim urzędzie.