Multimedialna pracownia językowa

45

Uczniowie raszyńskiej szkoły podstawowej zyskali nową multimedialną pracownię językową. Koszt wykonania przedsięwzięcia to blisko 74 tys. zł.

W procesie edukacji istotną rolę odgrywa zaangażowanie uczniów i nauczycieli, ale także warunki oraz dostęp do pomocy naukowych. Szkoła posiadająca nowoczesny sprzęt może w ciekawy sposób przekazywać wiedzę dzieciom i młodzieży. Warto pamiętać, że świat rozwija się i szybko zmienia. Zewsząd jesteśmy otoczeni nowymi technologiami, dlatego ważne jest, aby najmłodsi zdobyli wiedzę, dzięki której będą potrafili się odnaleźć w tej rzeczywistości. W dalszej perspektywie poradzą sobie na rynku pracy i charakterystyczna dla ich działania będzie innowacyjność i kreatywność.

Zanim jednak wejdą w dorosłość, czas na naukę. Uczniowie ze szkoły podstawowej w Raszynie mogą korzystać z nowoczesnej pracowni do nauki języków obcych. Placówka zyskała niezbędny sprzęt: panele wraz z oprogramowaniem, sprzęt audio, tablicę multimedialną, a także 16 komputerów. Całość pozwoliła utworzyć pracownię dla dzieci z klas IV-VIII.

Realizacja zadania kosztowała blisko 74 tys. zł, z czego ponad 25 tys. zł to środki własne gminy Raszyn. Pozostałą część stanowią środki zewnętrzne. Na stworzenie pracowni językowej samorząd pozyskał 48,5 tys. zł dofinansowania z urzędu marszałkowskiego w ramach „Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych”. Umowa na ten cel została zawarta w październiku 2019 roku.