Mniej autobusów, więcej pociągów

0
217

Tor w kierunku Warszawy został już ułożony, a więc pociągi mogą zatrzymywać się po obu stronach peronu. Ich liczba zwiększyła się, zniknął za to autobus ZP. Zmiany dotknęły również Piastów i linię 717.

Sytuacja na stacji uległa poprawie. Zakończono układanie toru w kierunku Warszawy, dzięki czemu pociągi mogą zatrzymywać się po obu stronach platformy. Nadal trwają jednak prace w przejściu podziemnym i przy renowacji wiaty. Wykonawca prac zapewnia, że pasażerowie z Pruszkowa będą mogli korzystać z tunelu na początku przyszłego roku.

Uruchomienie drugiej krawędzi peronu wiązało się z pojawieniem się nowego rozkładu jazdy. Od 8 listopada sytuacja komunikacyjna wróciła do stanu sprzed modernizacji. W związku z tym zakończyła funkcjonowanie autobusowa linia ZP. – Od 8 listopada liczba pociągów jest stała, ale możliwe są jeszcze korekty rozkładu jazdy. Dodatkowo, w dniach 23, 25, 26, 27 i 29 listopada od około godziny 20.00 do 4.00 dnia następnego, z powodu szlifowania nowo oddanych torów, będą występowały zmiany w kursowaniu pociągów na linii 447 na odcinku od Warszawy Zachodniej do Grodziska Mazowieckiego. W tym czasie kursy co drugiej SKM-ki będą skrócone do Warszawy Zachodniej. W tych dniach po godzinie 20.00 planujemy uruchomić autobusową linię zastępczą, która umożliwi utrzymanie odpowiedniej liczby połączeń na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków – informuje nas Michał Grobelny z biura prasowego Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

Zmiany dotkną również komunikację na terenie Piastowa, a dokładniej – linię 717. – Zmiana będzie polegała na powrocie przystanków, które na czas modernizacji linii 447 zostały zlikwidowane. Linia 717 kursować będzie w takcie 20/30/40 min. Do obsługi linii zostaną skierowane autobusy przegubowe, a nie jak dotychczas 12-metrowe – podaje Michał Grobelny.