Miliony na drogi

96

Gminy powiatu pruszkowskiego pozyskały dotacje na remonty z Funduszu Dróg Samorządowych.

Samorządowcy mogli składać wnioski o dofinansowanie na modernizację dróg od 13 marca do 12 kwietnia 2019 roku. Na listach podstawowych znalazło się 216 zadań, na które przeznaczone zostanie blisko 540 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych. 156 wniosków musi czekać. Zadania z listy rezerwowej uzyskają dofinansowanie, jeśli wystąpią oszczędności.

Miasto Pruszków otrzymało blisko 6,1 mln zł na rozbudowę ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej wraz z przebudową skrzyżowania al. Wojska Polskiego. Wartość całego projektu to ponad 7,6 mln zł. Z kolei na przebudowę ul. Stalowej miasto otrzymało 4,4 mln zł. Całkowity koszt inwestycji wynosi blisko 6,4 mln zł.

Gmina Raszyn otrzymała wsparcie dla modernizacji trzech dróg. Prawie 1,4 mln zł, czyli 80% wartości zadania, samorząd dostał na przebudowę ul. Jutrzenki w Dawidach Bankowych. Ponad 1,7 mln zł zostanie przeznaczonych na modernizację ul. Zacisze w Raszynie. Całkowity koszt inwestycji to prawie 2,2 mln zł. Wójt Andrzej Zaręba poinformował również, że gmina otrzymała blisko 1,4 mln zł na remont ul. Złotych Łanów w Dawidach.

Z kolei gmina Michałowice pozyskała niecałe 1,8 mln zł na przebudowę ul. Wiejskiej w Regułach. Ponad 2 mln zł trafią do Piastowa, który przeznaczy środki na rozbudowę ul. pułkownika Józefa Sułkowskiego.

Środki otrzymał również powiat pruszkowski – ponad 1,4 mln zł dofinansowania do wykonanego już ronda na skrzyżowaniu ul. Powstańców i ul. Plantowej z ul. Stalową w Pruszkowie. Dwa wnioski znajdują się na liście rezerwowej – skrzyżowanie al. Armii Krajowej z ul. ks. Józefa i ul. Andrzeja w Pruszkowie oraz ul. Pruszkowska w Granicy.