Milion na rozbudowę drogi

0
88

Powiat pruszkowski otrzymał ponad 1 milion zł na rozbudowę drogi powiatowej nr 1509W w Czubinie. Całkowity koszt inwestycji to blisko 2 mln zł.

Droga powiatowa nr 1509W (Chrzanów – Żuków – Czubin), gdzie zlokalizowany jest most, jest niezwykle istotna dla mieszkańców powiatu pruszkowskiego, a szczególnie gminy Brwinów (również sąsiadujących powiatów grodziskiego i warszawskiego zachodniego). Prowadzi do Urzędu Gminy, stacji PKP, a także umożliwia dojazd do autostrady A2. Powiat pruszkowski postanowił zająć się rozbudową drogi wraz z budową mostu. Samorząd przeprowadził postępowanie przetargowe, w lutym otwarte zostały oferty złożone przez zainteresowane firmy i urzędnicy przystąpili do analizy dokumentów. Wykonawcę poznaliśmy pod koniec kwietnia. Inwestycja polegająca na przygotowaniu projektu, wprowadzeniu czasowej organizacji ruchu, przebudowie odcinka drogi długości ok. 135 metrów i obiektu mostowego będzie kosztowała ponad 1,8 mln zł.

Czytaj także: Transportowa roszada w Pruszkowie

Powiat pruszkowski może liczyć na wsparcie przy realizacji inwestycji. Ze strony gminy Brwinów otrzyma pomoc w wysokości 450 tys. zł. Ponadto, powiat na realizację zadania związanego z rozbudową drogi 1509W pozyskał dofinansowanie w kwocie 1 029 580,00 zł.

Efektem modernizacji będzie dwukierunkowy ciąg pieszo-rowerowy, który zostanie zabezpieczony w obrębie mostu. Z pewnością uzyskane dofinansowanie pozwoli na sprawną realizację inwestycji. Zadanie ma na celu budowę mostu i stworzenie bezpiecznej przeprawy przez Rokitnicę. Finał prac przewidziano na koniec października br.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię