Miasto uruchomi lodowisko

105

Od 1 grudnia mieszkańcy Pruszkowa będą mogli korzystać z lodowiska, które zostanie zlokalizowane na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Jasnej.

Co prawda mamy jesień, ale warto właściwie przygotować się do zimy. Władze Pruszkowa myślą o stworzeniu mieszkańcom odpowiednich warunków do rekreacji i aktywnego spędzania czasu. Chętnych do jazdy na łyżwach ma nie brakować.

Powtórka

W ubiegłym roku za przygotowanie lodowiska odpowiadały władze miasta, choć wcześniej zadanie to na swoje barki brało starostwo powiatowe. Mieszkańcy mogli korzystać z tafli od 28 grudnia. Zainteresowanych jazdą na łyżwach było wielu. – Według szacunkowych danych otrzymanych od organizatora, lodowisko codziennie odwiedzało około 550 osób – podaje nam Michał Landowski, zastępca prezydenta Pruszkowa.

Miasto rozpoczęło poszukiwania firmy, która zajmie się przygotowaniem sztucznego lodowiska. Jego wymiary mają wynosić minimum 19 m x 40 m. Lokalizacja lodowiska nie ulegnie zmianie. Uruchomienie ślizgawki ma nastąpić nie później niż 1 grudnia. – Lodowisko zlokalizowane będzie, podobnie jak w zeszłym roku, na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Jasnej w Pruszkowie. Wybrana lokalizacja spełnia wymogi konieczne do uruchomienia i utrzymania lodowiska (posiada odpowiedni wymiar, przyłącze elektryczne oraz przyłącze wody), a jednocześnie jest oddalone od zabudowy mieszkaniowej na tyle, by nie zakłócać spokoju okolicznych mieszkańców – informuje zastępca prezydenta Pruszkowa.

Aktywna zima

Jazda na łyżwach sprawia radość bez względu na wiek. Z lodowisk korzystają zarówno dzieci, jak i dorośli. Jeśli ktoś nie umie jeździć, krok po kroku może się nauczyć. W takim przypadku niektórzy żartują, że należy „zaprzyjaźnić się z bandą”. Wśród najmłodszych nie brakuje chętnych do popisów na tafli, a i dla dorosłych to okazja do relaksu. – Prezydentowi miasta zależy na tworzeniu dla mieszkańców Pruszkowa profesjonalnej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej umożliwiającej użytkownikom zdrowy, rodzinny wypoczynek i zwiększenie aktywności fizycznej – tłumaczy Michał Landowski.

Bywa, że niektórzy chcą spróbować swoich sił po raz pierwszy, ale nie mają odpowiedniego sprzętu. Również stali użytkownicy lodowisk nie zawsze posiadają łyżwy. Ci, którzy będą chcieli udać się na pruszkowską taflę, nie muszą się o nic martwić. – Przewidujemy nieodpłatne korzystanie z lodowiska dla wszystkich chętnych oraz prowadzenie wypożyczalni łyżew. Koszt wypożyczenia to 6 zł za sesję. Ostrzenie łyżew 10 zł – przedstawia zastępca prezydenta Pruszkowa.

Miasto zakłada, że lodowisko będzie funkcjonowało do 31 marca 2019 r.