Mapping na brwinowskim ratuszu

162

Nocne projekcje obrazów na elewacji budynków staje się coraz modniejsze.

Mapping to multimedialna projekcja, statyczna lub ruchoma, najczęściej wyświetlana na ścianach budynków. Dzięki wyświetlanym obrazom otoczenie staje się bardziej kolorowe, a wieczorny spacer uliczkami miasta nieco przyjemniejszy.

Od niedawna mieszkańcy Brwinowa mogą podziwiać nocną iluminację, która wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Na elewacji ratusz przy ul. Grodziskiej 12 od zmroku do godz. 23.00 wyświetlany jest patriotyczny motyw marszałka Józefa Piłsudskiego na konturze mapy Polski oraz orzeł w koronie na tle polskiej flagi.

– Staramy się upiększać przestrzeń publiczną w naszym mieście – podkreślają zgodnie zastępca burmistrza Sławomir Walendowski oraz kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej Sylwia Wiłkojć-Kowalska. – Wiosną i latem miasto zdobią kwiaty na skwerach i w donicach, a w okresie Bożego Narodzenia – świecące ozdoby świąteczne.

Patriotyczny mapping będzie wyświetlany na elewacji brwinowskiego ratusza do końca listopada. W grudniu ratusz zostanie „ubrany” w motywy świąteczne.