Lodowisko coraz bliżej

140

Zimowa atrakcja coraz bliżej. Od 1 grudnia mieszkańcy Pruszkowa będą mogli korzystać ze sztucznego lodowiska na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Jasnej.

Tak jak i w ubiegłym roku, miłośnicy jazdy na łyżwach nie zostaną na przysłowiowym „lodzie”. Tym razem lodowisko będzie większe. W ubiegłym roku miało powierzchnię 600 m2, teraz – 760 m2. W połowie listopada rozpoczęły się działania zmierzające do zamontowania wszystkich elementów ślizgawki.

Za oknem coraz chłodniej, więc powoli miłośnicy sportów zimowych zacierają ręce. W Pruszkowie na lodowisko przy szkole przy ul. Jasnej będzie można wyruszyć już 1 grudnia. Wszyscy wierzą w odpowiednie warunki pogodowe, które pozwolą w pełni korzystać ze ślizgawki. Nie trzeba mieć własnego sprzętu, ponieważ przy lodowisku będzie funkcjonowała wypożyczalnia łyżew. Opłata wyniesie 6 zł za sesję.

Ustalono już grafik korzystania z lodowiska. Od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-14.00 będzie dostępne dla grup zorganizowanych, zaś po 16.00 dla wszystkich szukających tego typu formy rozgrywki. W weekendy lodowisko będzie działało od 10.00.

Przewidziano, że ślizgawka będzie funkcjonowała do końca marca 2019 r. Pruszkowski magistrat za obsługę oraz montaż wraz z demontażem lodowiska zapłaci blisko 320 tys. zł.