Kredki dla Afryki

0
150

W Szkole Podstawowej nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie uczniowie zbierali przybory szkolne dla dzieci z Afryki. Placówka przystąpiła do programu Fundacji Asante „Kredki dla Afryki”.

Niesienie pomocy potrzebującym jest niezwykle pięknym gestem. Często nie zdajemy sobie sprawy z potrzeb ludzi w innych zakątkach świata. W Afryce wiele dzieci ma trudności z dostępem do nauki, co wiąże się z analfabetyzmem. Szkoła Podstawowa nr 6 w Pruszkowie podjęła działanie na rzecz wsparcia edukacji afrykańskich dzieci. Placówka przystąpiła do programu Fundacji Asante „Kredki dla Afryki”, która dostarcza materiały dydaktyczne do szkół w Kenii, Zambii, Mauretanii i na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Inicjatywa ma szczególny charakter. Dzieci mogą wesprzeć swoich rówieśników w Afryce i dowiedzieć się o problemach, sytuacji na Czarnym Lądzie. W pruszkowskiej szkole odbyła się pierwsza z trzech planowanych zbiórek przyborów szkolnych. Kredki, piórniki, zeszyty, bloki rysunkowe, długopisy i flamastry trafiły do oddziały fundacji w Bydgoszczy, skąd wyruszą w dalszą podróż. Z pewnością wsparcie z Pruszkowa i całej Polski jest cenna dla maluchów z Afryki, a otrzymane prezenty wywołają na ich twarzach uśmiech.