Kładka do przebudowy

0
55

Łącząca ul. Majową z ul. 3 Maja kładka nad torami PKP w Pruszkowie zostanie wyremontowana. W ramach inwestycji planowany jest montaż wind.

Stan pruszkowskiej kładki daleki jest od ideału. Korozja, pęknięcia i ubytki sprawiają, że remont przeprawy jest niezbędny. O konieczności modernizacji kładki wiadomo nie od dziś. W 2018 roku została czasowo zamknięta z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia użytkowników. Przeprowadzono wtedy doraźny remont, który poprawił nieco stan kładki. Wiadomo było, że nie jest to rozwiązanie docelowe i nie obędzie się bez gruntownej modernizacji. Już wtedy ówczesne władze miasta podjęły działania związane z pracami projektowymi oraz uzgodnieniami z PKP.

Nie da się ukryć, że priorytetem jest bezpieczeństwo. Mieszkańcy Pruszkowa czekają na funkcjonalną i bezawaryjną przeprawę. Magistrat ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy przebudowy kładki nad torami PKP łączącej ul. Majową z ul. 3 Maja. – Cały czas pracujemy nad rozwojem naszego miasta. Pragnę, aby każdego dnia zmieniało się ono dla Was na lepsze. Dlatego też ogłosiliśmy przetarg na wyłonienie wykonawcy przebudowy kładko nad torami PKP – podkreśla prezydent Pruszkowa Paweł Makuch.

W ramach inwestycji planowany jest remont istniejącej konstrukcji kładki, przebudowa oświetlenia, a także modernizacja sieci monitoringu miejskiego. Przeprawa zostanie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Po obu stronach torów zostaną zamontowane windy.

Finał inwestycji związanej z remontem kładki powinien nastąpić na koniec października br. Mieszkańcy bez obaw będą mogli przemieszczać się z jednej na drugą stronę miasta.