Karta Mieszkańca ze zniżką na rower

167

27 września wystartowała Karta Mieszkańca Gminy Michałowice. Jakie profity ma nieść jej posiadanie?

Karta Mieszkańca staje się coraz powszechniejsza. Wiele samorządów decyduje się na takie rozwiązanie i angażuje we współpracę kolejnych partnerów. Mieszkańcy korzystają z licznych zniżek, a sklepy i punkty usługowe mogą liczyć na klientów. Wystarczy złożyć odpowiednie dokumenty w urzędzie i cieszyć się kartą.

Tą drogą postanowiły iść władze gminy Michałowice. O kartę może ubiegać się osoba rozliczająca podatek dochodowy w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie oraz wskazująca w zeznaniu jako miejsce zamieszkania gminę Michałowice. To samo tyczy się rolników, którzy składają zgłoszenia do ubezpieczenia społecznego. Wśród ubiegających się o kartę mogą znajdować się dzieci tych osób do ukończenia 18. roku życia, a pełnoletni pod warunkiem pozostawania uczniem bądź studentem. Następnie należy pobrać ze strony internetowej wniosek, wypełnić go i udać się do urzędu z dokumentem tożsamości i pierwszą stroną formularza PIT za ostatni rok.

Tak wygląda procedura wyrabiania karty. Jakie korzyści płyną z jej posiadania? Obecnie mieszkańcy mogą liczyć na zniżkę w opłatach za Rower Gminny. Do 12 godzin z wypożyczalni można korzystać za darmo. Warto dodać, od 1 października michałowicki rower będzie kompatybilny z systemami warszawskim i pruszkowskim, co wiąże się ze zmianą tabeli opłat. Posiadacze Karty Mieszkańca mogą liczyć na niższą taryfę. Oczekiwania są jednak większe. Na możliwość poszerzenia oferty trzeba jednak poczekać.

– Po wprowadzeniu  kompatybilności systemów (rowerowych – red.) wdrożenie  Karty Mieszkańca było jedyną możliwością utrzymania bezpłatnych 12 godzin dla naszych mieszkańców.  Zniżki związane z  rowerem gminnym są jak na razie jedyną korzyścią wynikającą  z posiadania Karty, gdyż wiele usług jest w naszej gminie  bezpłatnych (wstęp  na zajęcia i wydarzenia  organizowane w ramach funduszy sołeckich i osiedli; koncerty organizowane  w sali multimedialnej Urzędu Gminy, czy dostęp do boisk i zimą lodowiska – red.). Jednak mam nadzieję, że pojawią się kolejne programy – mówi wójt Krzysztof Grabka.